Pobyt na oddziale opiekuńczym
z rehabilitacją

w Ośrodku Rehabilitacji Sawimed

postać rysunkowa w kolorze fioletu z zaznaczonymi punktami do rehabilitacji na nogach, rękach, kręgosłupie, głowie

„Pobyt rehabilitacyjny z opieką” jest propozycją po przebytym leczeniu szpitalnym, którzy z powodu stanu zdrowia potrzebują codziennej fachowej opieki medycznej i rehabilitacji.

W ramach pobytu zapewniamy również możliwość kontynuacji profesjonalnej opieki bezpośrednio po wypisie ze szpitala. Pobyty przeznaczone są dla osób starszych, które z różnych powodów nie mogą przebywać w domu, potrzebują wsparcia w czynnościach dnia codziennego, ale jednocześnie chcą wieść aktywne życie wśród ludzi w podobnym wieku.

Zapraszamy również osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną, tak aby wiek i choroby współistniejące nie ograniczały jakości życia.

  Głównym celem dla pacjentów oddziału opiekuńczego z rehabilitacją jest doprowadzenie do takiej wydolności organizmu, dzięki której pacjent może zwiększyć swoją samodzielność i niezależność. Dążymy do możliwego maksymalnego usprawniania pacjenta, zmniejszenia dyskomfortu wynikającego z przewlekłej choroby i długotrwałego bólu, a także przekonania i zachęcenia do codziennej aktywności fizycznej poprawiającej jakość życia.

  Pobyt rehabilitacyjny obejmuje:

  • 24 – godzinną opiekę personelu pielęgniarsko-opiekuńczego (ogólna pomoc w czynnościach życia codziennego, higiena osobista, podawanie leków, zmiana opatrunków itp.),
  • opracowanie indywidualnego planu opieki,
  • ogólne podstawowe badania laboratoryjne (krew i mocz) na początku pobytu,
  • zajęcia rehabilitacyjno-usprawniające oraz terapię zajęciową (ćwiczenia pamięci, poprawa umiejętności manualnych, zwiększenie samodzielności, relaksacja),
  • nadzór lekarza oraz wsparcie psychologa (łagodzenie napięcia nerwowego, zwiększenie samooceny, poprawa motywacji),
  • pobyt w pokojach 2 lub 3 osobowych z telewizorem oraz z łazienką, wyposażonych w system przywoławczy oraz uchwyty z uwzględnieniem potrzeb osób niesamodzielnych,
  • 5 posiłków przygotowanych na miejscu w oparciu o zbilansowaną dietę, dostosowaną do potrzeb zdrowotnych pacjenta,
  • łóżka rehabilitacyjne sterowane elektrycznie i materace przeciwodleżynowe dla osób unieruchomionych,
  • nowoczesne zaplecze usprawniające oraz dedykowane sale terapeutyczne.

  Naszym największym atutem jest personel, który wsłuchuje się w potrzeby pacjentów i ich rodzin, odnosi się do podopiecznych z szacunkiem i empatią.

  W ramach pobytu zapewniamy również możliwość kontynuacji profesjonalnej opieki bezpośrednio po wypisie ze szpitala. Pobyty przeznaczone są dla osób starszych, które z różnych powodów nie mogą przebywać w domu, potrzebują wsparcia w czynnościach dnia codziennego, ale jednocześnie chcą wieść aktywne życie wśród ludzi w podobnym wieku.

  Zespół pielęgniarsko-opiekuńczy zapewnia profesjonalną opiekę przez całą dobę. Aktywności i zajęcia usprawniające dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów.

  Warunkiem kwalifikacji do przyjęcia jest dostarczenie dokumentacji medycznej dotyczącej aktualnego stanu zdrowia seniora.

   W oparciu o przekazane informacje dokonujemy wstępnej wyceny pobytu indywidualnie dla każdego pacjenta.

   Cena ostateczna uwarunkowana jest indywidualną wyceną wg. aktualnego stanu zdrowia Pacjenta i zaleceń lekarskich.

   Dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

   Rehabilitacja Sawimed

   Centrum Rehabilitacji Sawimed sp. z o.o.

   Centrum Rehabilitacji Sawimed jest placówką niepubliczną o bardzo szerokim zakresie świadczonych usług rehabilitacyjnych.

   Refundowanych przez NFZ  jak i odpłatnych.

   Sawimed rozpoczął swoją działalność w styczniu 2011 roku.

   Godziny pracy

   Recepcja ogólna:
   Poniedziałek – Piątek:
   08:00-16:00
   Oddziały stacjonarne:
   24h/7 dni w tygodniu
   Zakład Rehabilitacji:
   Poniedziałek – Sobota:
   07:00-18:00
   Poradnia Rehabilitacji:
   Środa: 12:00-18:00
   Piątek: 08:00-14:00

   Ośrodek Sawice

   Sawice-Wieś 19
   08-307 Repki
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: sokołowski

   Współrzędne GPS
   52,341501 N 22,486331 E
   520 20′ 29,4″ N 220 29′ 10,8″ E

   Informacje zawarte na stronie Ośrodka Sawimed Sp. z o.o. nie zawierają porad medycznych. Wszystkie przedstawione oświadczenia i opinie mają jedynie charakter edukacyjny i informacyjny. Nie diagnozujemy ani nie leczymy za pośrednictwem strony internetowej czy rozmów telefonicznych. W przypadku jakichkolwiek obaw lub wątpliwości prosimy o kontakt.

   Skip to content