Przebudowa, rozbudowa ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku szkoły.

Sawimed Sp. z o. o. w dniu 16.06.2011 r. zakończył realizację Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: pt.” „Przebudowa, rozbudowa ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku szkoły z przeznaczeni em na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z częścią rehabilitacyjną wraz z wyposażeniem oraz infrastrukturą zewnętrzną w miejscowości Sawice-Wieś nr19””.

Całkowita wartość projektu: 7 886 798,96 PLN
Kwota dofinansowania UE: 3 901 220,89 PLN

W efekcie realizacji projektu w Sawimed Sp. z o.o. wybudował ośrodek rehabilitacyjny z ZOL.

Projekt został zrealizowany w dwóch etapach. II etapach:

  1. modernizacja starego budynku
  2. budowa nowych pawilonów

Na działce, która wcześniej była terenem szkoły podstawowej, znajdowały się dwa wolnostojące budynki. Pierwszy z nich dwukondygnacyjny pełnił funkcję szkoły, a połączony z nim łącznikiem budynek parterowy, był Domem Nauczyciela. Drugi z budynków pełnił funkcję przedszkola.

W kwietniu 2010 r. rozpoczęła się realizacja projektu. Budynki jednokondygnacyjne, ze względu na bardzo zły stan techniczny zostały rozebrane, jedynie budynek byłej szkoły został przebudowany i przekształcony na potrzeby części rehabilitacyjnej Ośrodka.

W celu obniżenia kosztów energii zastosowano system kolektorów słonecznych.

Cały kompleks obsługiwany jest przez własną, ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Budynki zaprojektowane zostały w taki sposób aby były przyjazne i nie stanowiły barier dla osób niepełnosprawnych.

Projekt zakładał także zakup wyposażenia medycznego, administracyjnego oraz informatycznego, bez którego funkcjonowanie tego typu placówki nie byłoby możliwe.

W dniu 08 kwietnia 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Od tego czasu nowocześnie wyposażone sale i gabinety nieprzerwanie służą osobom z terenu całego kraju.

Photo Gallery / Slider
Skip to content